Blog

17.01.2024

Zastosowania betonu towarowego

zastosowanie-betonu-towarowegoBeton towarowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej, ceniony przede wszystkim za wysoką trwałość i niską cenę. Dobry beton towarowy musi mieć odpowiednie parametry i dokładnie dopracowany skład, dlatego najlepiej kupować materiał u sprawdzonego producenta. Czym jest beton towarowy, jak się go wytwarza i jakie jest zastosowanie tego materiału?

Jak powstaje beton towarowy?

Beton towarowy to taki rodzaj betonu, który produkowany jest w węzłach betoniarskich, a gotowe mieszanki przewożone są specjalnymi betonowozwami na miejsce przeznaczenia. Cały proces produkcji jest w pełni zautomatyzowany i kontrolowany przez laboratorium, dzięki czemu wybierając ten rodzaj betonu, można liczyć na to, że mieszanka będzie dokładnie skomponowana i dostosowana do wymagań budowlanych. Beton towarowy produkuje się z kruszywa, zmieszanego z wodą, cementem i odpowiednimi dodatkami, mającymi poprawić jego wydajność i trwałość. Dużą zaletą tego betonu jest fakt, że producent może dostosować właściwości materiału do potrzeb klienta.

Beton towarowy – obszar zastosowania

Beton towarowy zaliczany jest do materiałów o dużej trwałości połączonej z wysoką plastycznością. Koszt wytworzenia tego materiału nie jest wysoki, co wpływa także na niższą cenę surowca.

Ze względu na to, że beton towarowy wykazuje dużą wytrzymałość obciążeniową, odporność na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne, jego zastosowanie w budownictwie jest bardzo szerokie. Co więcej, mieszankę betonu towarowego producent może dostosować do wymagań budowlanych, co oznacza, że gotowy produkt odznacza się precyzyjnym składem, dzięki któremu w 100% może spełniać swoje zadanie. Beton towarowy wykorzystywany jest między innymi do budowy:

  • domów jednorodzinnych i innych budynków, w tym fundamentów oraz elementów nośnych, takich jak ściany, słupy czy stropy. Może być też zastosowany do budowy schodów i wieńców;
  • dróg;
  • piwnic. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru betonu towarowego?

Wybierając beton towarowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Dobrej jakości materiał powinien być wykonany ze zmieszanego kruszywa grubego i drobnego, dobrej klasy cementu, wody oraz domieszek i dodatków uszlachetniających, które mają wpływ na zwiększenie wytrzymałości betonu. 

Beton towarowy produkuje się w betoniarniach, dlatego najlepiej kupować go u renomowanych producentów. Zakład produkcji betonu Budomat Łazy to miejsce, w którym można zamówić najlepszej klasy beton towarowy w atrakcyjnej cenie. U nas znajdziesz materiały o różnej klasie wytrzymałościowej od B-7,5 do B-40. Gotowe produkty możemy wysłać na miejsce przeznaczenia betonowozami o pojemności od 7 do 10 metrów sześciennych.

Beton towarowy pozwala na standaryzację i powtarzalność elementów, co przyspiesza proces budowy, redukuje ryzyko błędów i oszczędza czas oraz koszty. Jest to niezastąpiony materiał w wielu rodzajach projektów budowlanych, zarówno w sektorze komercyjnym, jak i mieszkaniowym.

© 2024. Nazwa firmy . Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:Tworzenie stron internetowych - Jellinek
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms